четвер, 4 жовтня 2018 р.

Тиждень географії


Інформація
про проведення тижня географії у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів
24-28  вересня 2017 року
 МЕТА: Розвивати стійкий  інтерес учнів  до  географії,  як  науки  і шкільного  предмету. Виховувати  патріотизм,  любов  до  рідного  краю. Розвивати  краєзнавчий  інтерес. Сприяти  формуванню  всебічно  розвиненої  особистості. Виховувати  любов  та  бережливе  ставлення  до  природи.
 Як  підвищити  інтерес  учнів  до  вивчення  шкільного  курсу  географії?  Одним  із  шляхів  розв’язання  цієї  проблеми вважаю  позакласну  роботу  як  невід’ємну  складову  навчально-виховного процесу.  Якщо  знання,  отримані  на  уроці,   зацікавили  учнів,  то  це  спонукає  їх  вивчати  предмет  і  після  уроків.  До  того  ж  добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до географії.   Велику допомогу в досягненні цієї мети надає мені тиждень географії.  Під  час  його  проведення діти  збагачують  знання,  розширюють  свій  кругозір,  проявляють  ініціативу  й  самостійність, розвивають  індивідуальні  здібності,  вчаться  відстоювати свою точку зору.
До  уваги учнів були представлені вікторини,  кросворди, презентації,  цікаві  повідомлення,  конкурси  малюнків  певної  тематики. 
Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювання учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнями.
Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходів.
В понеділок 24 вересня було відкриття тижня географії. Учні були ознайомлені з планом заходів на період проходження тижня географії,оголошено конкурси, відбулось засідання оргкомітету,  заохочені приймати участь в конкурсній програмі учнів 510 класів.
У вівторок  25 вересня,  з метою узагальнити і закріпити знання про історію та географію рідного краю, виховання любові до малої Батьківщини  в ігровій формі  було проведено краєзначо-географічну гру «Херсонська регата» для учнів 9 класу. Вони  показали вміння роботи з картою України та Херсонської області, закріпили вміння працювати в групах , відстоювали свої думки, продемонстрували свій високий патріотизм і любов до маленької Батьківщини , показали знання с топонімів Херсонщини, розгадали загадки про природу рідного краю,дали відповіді на історико-краєзнавчі питання щодо нашої області. Свої ґрунтовні знання найкраще продемонстрували Самохіна Д., Федоричко А.
Крім того в цей день було проведено природознавчу гру  «Краса природи – справжнє диво » у 5 класі, де учні розширили еколого-природничі компетентності , поглибили знання про тваринний і рослинний світ , розвили бажання берегти і охороняти природу, декламували вірші про природу, переглянули природниче відео .Найкращий рівень підготовленості виявили Нікітіна А., Діденко Д.  Цього ж дня під час перерв учні розгадували кросворди ,шаради, робили презентації малюнки, плакати.
В 10 класі було проведено інтелектуальну гру-подорож світом , метою якої було у захоплюючій формі розширити знання учнів про країни світу, дивовижну природу материків та океанів  , ознайомитися з визначними місцями країн світу, розвивати інтерес до науки , кмітливість, просторове і критичне мислення, виховувати почуття відповідальності , командної та національної єдності, любові до рідного краю, поваги до інших держав. Відзначилися Каміньков І., Агасієва О., Кочеловський Р.
На протязі тижня , щодня розгадувались географічні кросворди, ребуси.
У середу 26 вересня  з учнями 7 класу була проведена інтелектуальна гра «Географічний ринг», де учні граючи , давали відповіді на поставлені питання, демонстрували навички роботи з картами, елементами карти; поглиблювали почуття гідності і любові до Батьківщини, демонстрували знання з фізичної географії , розгадували кросворд , рішали географічні задачі, готували цікавий матеріал з географії, змагалися хто більше знає географічних понять та явищ. Найгрунтовніші знання та вміння продемонстрували Барило Д., Башман Д. Цього ж дня відбувся конкурс на кращу комп’ютерну презентацію за запропонованими у понеділок темами . Найкращі роботи учнів Камінькова І., Дуган Є.
У четвер 27 вересня було проведено  географічний турнір  “Лицарі географії” для учнів 6 класу, які виявили старанність , ґрунтовні  знання  з географії , патріотизм та ерудицію. Учні повторили, узагальнили та розширили свої знання з географічних об’єктів світу , їх розташування та особливостей, закріпили навички роботи у групах, колективі, продемонстрували свою любов до Батьківщини. Під час турніру використовувалися гра «Хто це, що це?», конкурс «Меч гладіатора», «Розкажи без слів», «Чарівна літера», «Географічна пошта», «Рюкзак туриста» та багато інших. Кращими були Кожакар Д., Балачук О.
В цей день також учні 8 класу зіграли в інтелектуальну гру «Найкраща країна», де розширили та систематизували знання з географії України, активізували пізнавальну діяльність, розвивали інтелектуальні здібності, уміння висловлювати власну думку, підвищили інтерес до вивченні географії рідного краю, розширили світогляд, закріпили та поглибили любов до України, відкривши її для себе зовсім в інших ракурсах. Учні брали участь у таких раундах : « Вікторина», «Чи знаєш ти карту», «Двобій»,»Хто швидше», «Бліц-турнір», «Питання на засипку», «Чорна скриня», «Творчий». Найактивнішими були Супрун А. та Бодрова Т.
28 вересня з учніями 8 класу була проведена географічна розважальна гра «ГеоКВК», метою якого було підвищити інтерес до предмета, закріпити та поглибити знання, виховувати патріотизм, повагу та толерантність, розвивати вміння працювати у групі, креативно мислити. Команди по-різному віднеслись до виконання завдань, деякі учні продемонстрували свої вміння та навички, деякі були пасивні. Загалом учні виконали поставлені цілі , продемонструвавши вміння та знання.
 Також у п’ятницю  відбулось оцінювання творів, віршів, розгаданих кросвордів та задач, були підведенні підсумки Тижня.


Немає коментарів:

Дописати коментар